9 lutego 2013

Stosik na ferie! (20)

Dziś po raz kolejny chwalę Wam się stosikiem. Jak zwykle, nie jest zbyt imponujący na wielkość, ale tytuły w nim zacne. :) W sam raz na uczczenie wyczekanego, wytęsknionego i zdaje się, że naprawdę zasłużonego tygodnia ferii. Na dokładkę do lenistwa i czytania, będę się jeszcze cieszyć wyjazdem w słowackie góry i szusowaniem na Chopoku. (Swoją drogą, bardzo polecam ten ośrodek, to obecnie najnowocześniejszy stok na Słowacji i znajduje się całkiem niedaleko za polską granicą. Dla mieszkańców południa Polski to tylko kilka godzin jazdy samochodem, a wrażenia nieporównywalne do tych z naszych rodzimych stoków. No, koniec dygresji ;) ).

No, ale do rzeczy. Oto moje najświeższe zdobycze:

  •  Zapora, H. Hender - egzemplarz recenzencki od wydawnictwa Oficynka;
  • Shelter, H. Coben - książka z wymiany, praktycznie nowa i całkiem świeża pozycja, z której jestem dumna :) ;
  • Pisarz, który nienawidził kobiet, J. Leake - zupełnie nieznana mi pozycja, ale bardzo zachwalana przez Szwagierkę, więc pewnie będzie dobra;
  • Hobbit, J.R.R. Tolkien - nie muszę chyba nikomu przedstawiać, pożyczona od Narzeczonego, recenzja tutaj.
Jestem także w trakcie słuchania audiobooka Królowe. Sześć żon Henryka VIII. Wróciłam do niego z braku innych audiobooków, a poza tym, zbliżam się ku końcowi. Prawdopodobnie nie będę pisać recenzji, bo słucham tej historii z przerwami od ponad pół roku, więc nie wiem, czy byłabym w stanie ją sensownie ocenić. Przyznaję, że słucham z zaciekawieniem, ale to raczej książka historyczna, niż powieść. Specyficzna, trzeba takie lubić.

Na wyjazd zabieram ze sobą Zaporę oraz Norwegian Wood, także tych recenzji możecie się spodziewać już wkrótce.

Pozdrawiam ciepło! :)